Za malou podporou EU je prý neznalost

| 16. 4. 2019 | Článek

Často slýchávám argument, že za nízkou podporou EU je neznalost lidí. Nevím – dokud jsem o EU téměř nic nevěděl, tak mi moc nevadila.

Nebo myslíte, že lidé budou EU více podporovat, když zjistí, že jediný, kdo může cokoli nařizovat, je Evropská komise, která je nevolená, a že její nařízení je vlastně nemožné zablokovat?

Nebo když budou lidé vědět, že je u Evropské komise 40–50 tisíc úředníků, z nichž 6 000 neplatí spotřební daň na pohonné hmoty a 4 000 má vyšší plat než předsedkyně vlády Německa?

Nebo že Evropský parlament jedná v Bruselu, hlasuje ve Štrasburku a generální sekretariát má v Lucemburku? A že se všechny papíry převáží sem a tam?

Nebo že dokáží v EP za hodinu hlasovat o 120 i více zákonech? (Možná i více – jedno hlasování trvá okolo 3 sekund, podle toho, jak rychle dokáže předsedající číst.)

Nebo že se v pátek jen zapíší, aby dostali odměnu, a jedou domů?

Nebo že se hlasování v EP neprovádí elektronicky, ale jen se předsedající podívá a řekne, že si myslí, že většina je pro?

Nebo že přijetí eura v ČR závisí na většinovém hlasování v Radě Evropy, kde již nemáme právo veta?

Nebo že po přijetí eura může EU po ČR chtít 310 miliard korun splatných do sedmi dnů?

Nebo že EU na sebepropagaci dává – i z našich peněz – více než společnost Coca-Cola (ta ovšem ze svého)?

Nebo že třeba panu Špidlovi budeme do smrti platit 130 000 Kč měsíčně za to, že byl eurokomisařem, který při nástupu do funkce podepsal, že nebude hájit zájmy ČR?

Nebo co přesně by měli lidé vědět, aby více podporovali EU?

Michal Nosek

kandidát Strany nezávislosti České republiky do Evropského parlamentu

Naše nejnovější články

Chcete dostávat upozornění na naše nové články?

Pin It on Pinterest