Video: Fiskální pakt a předvoj popravčí čety české koruny

| 5. 11. 2018 | Článek

Vítejte u dalšího dílu našeho pořadu, ve kterém pro vás překládáme dění v Evropské unii do lidštiny. Určitě jste už tento týden slyšeli debatu o sirotcích europoslankyně Šojdrové, pohádali jste se o tom, zda máme mít letní nebo zimní čas. Všichni vám nutili názor na Nohavicu v Rusku, nebo jestli medvěda na Zlínsku zastřelit nebo jenom pro výstrahu zavřít. Mezitím se ale dějí mnohem významnější věci, které mají zdánlivě nevinné názvy.

Tentokrát tu máme Fiskální pakt. Co to je? Zjednodušeně jde o přípravu na zavedení eura u nás a v budoucnu o převzetí závazků za krach Řecka, obrovské problémy Itálie, Španělska nebo Portugalska. Ministryně financí Schillerová se chlubila, že konečně budeme mít po přijetí fiskálního paktu ve sněmovně silnější slovo v EU. No, jak už to tak bývá, opak je pravdou. Budeme jen víc podřízeni diktátu zemí, které tím eurem už platí.

Poslanci, kteří pro fiskální pakt hlasovali, souhlasí v podstatě s přijetím eura v České republice. Tito poslanci souhlasí s menší samostatností naší země. A tito poslanci umožní, aby nám hrozilo převzetí dluhů Řecka, Itálie, Španělska a dalších zemí. Například Slovensko už muselo zaplatit desítky milionů eur cizích dluhů. Euro je i podle řady evropských politiků mrtvý projekt. A my máme platit za lenost Řecka a dalších států. Za jejich nezaměstnané, náklady jejich dluhů a kriminality.

V normální zemi by se o fiskálním paktu vedla veřejná diskuse, jenže u nás zastánci Evropské unie a eura nikdy nediskutují. Proto se spojilo Babišovo ANO, Piráti, ČSSD, Lidovci, Kalouskova TOP09 a Starostové a nezávislí a opět rozhodli o nás bez nás. Přestože 80 procent lidí v této zemi chce zachovat českou korunu, Babiš s Kalouskem prosazují opak.

Pokud jste tedy volili ANO, Piráty, ČSSD, Lidovce, Kalouskovce nebo Starosty, měli bystě vědět, že postupují proti vašim zájmům a proti České republice. V podstatě jde o předvoj popravčí čety české koruny.

No a přesně tohle je mimo jiné také Evropská unie. Děkuji za vaši pozornost a těším se u dalšího dílu překladu do lidštiny na viděnou.

František Matějka

předseda Strany nezávislosti České republiky

Naše nejnovější články

Přihlásit odběr novinek

Pin It on Pinterest