Přeneste se na chvíli do budoucnosti.
S námi budete moci jednou říkat
o rozpočtu a daních toto:

Přeneste se na chvíli do budoucnosti.

 

S námi budete moci jednou říkat o rozpočtu a daních toto:

Rozpočet a daně

Veřejné peníze nás všech nemizí v tunelech a opravdu slouží

Všechny koruny, se kterými stát hospodaří, pocházejí od nás, občanů České republiky. Buď je vybral na daních, nebo si je půjčil. My a naše děti za ty staré půjčky ručíme.

Podobně jako lidé, rodiny nebo firmy, ani stát už nežije pořád na nový dluh. Rodiče mají předávat dětem republiku zdravou a v dobré kondici. Nezadlužujeme nově budoucí generace, abychom se my teď chvíli měli lépe. „Společné“ peníze, se kterými právě hospodaříme, stát používá spravedlivě a efektivně – jako řádný hospodář.

Směřujeme k přirozeně vyrovnanému státnímu rozpočtu a splácíme staré dluhy, které udělaly vlády před námi. Výjimkou jsou přírodní katastrofy, válečný stav a podobné mimořádné události. Přestože to opravdu nebylo jednoduché, protože staré struktury měly obavy z toho, že přijdou o své letité zdroje příjmů a házely nám klacky pod nohy, vyšla nám nakonec i reforma daní. Ale skutečná reforma, nejen drobné úpravy starého systému.

Prosadili jsme nízké a jednoduché zdanění – pro všechny stejné a co nejspravedlivější. Problémem totiž nebylo, že by stát na daních dříve vybral málo peněz, ale to, jak s nimi zacházel. Čím více stát projedl, tím méně zbylo lidem, kteří peníze vydělali.

Nyní máme republiku nezávislou na jiných, ale také co nejvíce nezávislých občanů a firem na státu.

Pin It on Pinterest