window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'UA-43482745-12');
Tisková zpráva: Na neexistujících billboardech chceme ukázat na neexistující nezávislost ČR2018-09-14T08:49:31+00:00

Project Description

Tisková zpráva: Na neexistujících billboardech chceme ukázat na neexistující nezávislost ČR

(Praha, 14. srpna 2018, www.strananezavislosti.cz) Na billboardy opatřené českou vlajkou, které stojí nelegálně podél českých silnic už více než rok, vylepila Strana nezávislosti České republiky výzvu směřující k obnovení práva veta pro Českou republiku v EU. „Chceme vrátit České republice právo veta, které měla před uvedením Lisabonské smlouvy v život. Česká republika nemůže být součástí spolku, postaveném na pokřiveném principu rozhodování a hlasování o nás za našimi hranicemi. Ztráta práva veta přinesla všem národním státům v EU řadu problémů, nesvárů, nátlaků a zbytečné nevraživosti. V mnoha oblastech postavila státy i národy v Evropě zase proti sobě,“ uvedl dnes předseda Strany nezávislosti České republiky František Matějka.

Na billboardech je nápis „Vraťte nám právo veta pro Českou republiku v rámci EU! Více informací o referendu k Lisabonské smlouvě na www.strananezavislosti.cz“.

O právních důsledcích svého počínání, stejně jako o detailech požadavku na billboardech bude Strana nezávislosti informovat na tiskové konferenci v pátek 14. září 2018 od 14:00 hodin ve svém sídle na Hradčanském náměstí 11, Praha 1.