Naši lidé

Parlamentní politická moc je nezbytná k tomu, abychom se mohli postavit proti postupné likvidaci nezávislosti České republiky a oklešťování osobních svobod lidí, kteří zde žijí. Každý den řešíme reálné problémy běžného života, stejně jako vy. Rozumíme vašim potřebám, protože jsou stejné jako naše. Seznamte se s naším hlavním týmem se zastoupením po celé České republice.

Volby 2019

Podívejte se také na naše kandidáty do Evropského parlamentu, které najdete na našem volebním webu.

František Matějka

předseda strany, předseda spolku Centrum nezávislosti České republiky

Narodil se roku 1970 ve Slaném. Studoval na SPŠ stavební v Kladně. Pracoval jako zaměstnanec Kovohutí Velvary a Poldi Kladno. Po listopadu 1989 podnikal – nejdříve jako živnostník, následně v několika svých firmách. Byl mimo jiné poradcem správní rady Nadace Terezy Maxové a vedoucím kanceláře Nadačního fondu Romana Šebrleho. V současnosti je ředitelem o.p.s. Hradiště Šárka bez veřejných dotací, která se na stará o archeologická naleziště národní kulturní památky, a předsedou spolku Centrum nezávislosti České republiky. Mezi jeho záliby patří střelba a architektura. Je ženatý a má tři syny. Více informací o jeho životě najdete na www.frantisekmatejka.cz

Dr. Ing. Richard Hartmann

člen předsednictva, elektrotechnický inženýr, manažer

Narodil se roku 1969 v Olomouci. Vystudoval Gymnázium Jana Opletala v Litovli. Na ČVUT dovršil základní a postgraduální studium v oboru Teoretická elektrotechnika – disciplínu automatického rozpoznávání řeči. Tento multidisciplinární obor dále studoval v Oregon Graduate Institute v USA a následně nastoupil v italském Janově dráhu vývojáře telekomunikací. V oblasti ICT pracoval na pozicích technických, obchodních nebo manažerských. Působil ve společnosti TTC Marconi a TTC Telekomunikace, v současné době podniká. S manželkou vychoval tři děti.

Mgr. Ondřej Pecák

člen předsednictva, advokát

Narodil se v roce 1984 v Českém Brodě. V roce 2003 odmaturoval na pražském Gymnáziu Arabská a v roce 2009 absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a získal magisterský titul. Od roku 2013 je podnikající fyzická osoba, samostatný advokát a majitel Advokátní kanceláře Mgr. Ondřej Pecák v Praze 6 – Střešovicích. Má dvě děti: čtyřletou dceru a dvouročního syna. Zajímá ho historie, šachy, klavír, sjezdové lyžování, tenis, vaření, sebeobrana a střelectví.

Ing. Karel Zvára, Ph.D.

revizor strany, ekonom, jednatel, systémový architekt

Narodil se v roce 1976 a vyrůstal v Praze. Posledních deset let žije se svou ženou a čtyřmi dětmi v Týnci nad Sázavou. Vystudoval ekonomii, dlouhodobě se zabývá návrhem a vývojem počítačových systémů, zejména se zaměřením na zdravotnictví. Mezi jeho současné koníčky patří především politika, sportovní střelba, výzkum v oblasti zdravotnické informatiky a vojenství.

Ing. Václav Kareš

rozhodce strany, vedoucí pracovník IT

Narodil se roku 1959. Vystudoval elektrotechniku na VŠSE Plzeň (nyní Západočeská univerzita v Plzni). Pracuje v nadnárodní logistické firmě a vede provozní tým na 3 kontinentech v mezinárodním prostředí se špičkovými specialisty v oblasti IT technologií. Žije v Hrusicích společně se svou partnerkou a se třemi dětmi, dvěma společnými a jedním z prvního manželství. Mezi jeho koníčky patří zahrada a sport. Mimo udržování kondice sporty jako cyklistika, běh nebo kanoistika, patří k jeho zálibám také tradiční karate.

Otto Černý

redaktor, politický vězeň, disident, signatář Charty 77

Narodil se v roce 1949 v Praze, vystudoval VŠJŽ a živil se dělnickými profesemi. Za minulého režimu byl trestán a jinak perzekvován. Za zapálení sovětského tanku dne 21. srpna na Václavském náměstí byl odsouzen na 5 let pro přípravu organizované protistátní ozbrojené skupiny, zatčen jako signatář Charty 77, pokusil se vírníkem přeletět na Západ a nakonec byl donucen emigrovat do Švédska. Je oceněný účastník III. odboje, člen švédské sekce hnutí Resistance International Vl. Bukovského a člen širšího vedení České světové unie. Po roce 1989 začal podnikat. Má české a švédské občanství, 3 děti a je rozvedený.

Ing. Roman Malach

ekonom, soudní znalec

Narodil se v roce 1977. Vystudoval Mendelovu univerzitu v Brně, obor ekonomika – management. Ekonomií se zabývá celý profesní život. V současnosti pracuje jako soudní znalec v oboru ekonomika – oceňování podniků. Žije v Praze. Je ženatý, má dvojčata, dcery. Mezi jeho koníčky patří literatura, hudba, střelba a míčové sporty, především stolní tenis.

Matúš Škorík

jednatel

Narozen v roce 1985 v Praze. Vystudoval FMV VŠE a většinu pracovní kariéry strávil v cestovním ruchu. Při studiu se věnoval vzdělávání studentů středních a vysokých škol v neziskové Asociaci pro mezinárodní otázky. V roce 2016 založil vlastní společnost v oboru marketing – online marketing. Je dlouholetým aktivním členem a jedním ze zakladatelů komunity majitelů motocyklů M1800Riders jak v ČR, tak na evropské úrovni. Napsal dvě motivační knížky, zabývá se sběratelstvím zbraní a střelbou a je velkým milovníkem přírody, do které se z Prahy odstěhoval.

RNDr. Jaroslav Ráček, Ph.D.

vysokoškolský učitel

Narodil se v roce 1975 v Ivančicích. V roce 1993 odmaturoval na Gymnáziu T.G.M. v Zastávce. Vystudoval magisterský obor učitelství matematiky a výpočetní techniky na Přírodovědecké fakultě a Fakultě informatiky Masarykovy univerzity, a dále doktorské studium na Fakultě informatiky, kde získal titul Ph.D. a RNDr. Po celou dobu své kariery působí jako vysokoškolský pedagog na Masarykově univerzitě. Spolupracoval i s dalšími vysokými školami v ČR i zahraničí (univerzity ve Vídni a Córdobě). Jeho hlavním oborem je softwarové inženýrství, kterému se věnuje i v komerčním sektoru, kde se zaměřuje zejména na projekty související s bezpečnostním výzkumem. Je ženatý a má tři děti.

David Matějů

specialista informační bezpečnosti

Narodil se v Praze v roce 1972. V roce 1990 odmaturoval na Gymnáziu Arabská v Praze 6. Následně zamířil na Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy ke studiu sociologie. Protože se však v té době již plně věnoval programování pro česko-holandskou společnost, po necelých pěti semestrech studium pro pracovní vytížení ukončil. Během své profesní kariéry zastával technické a manažerské pozice v několika nadnárodních společnostech (Compaq, HP, Oracle, RSA a nyní CA), paralelně se věnoval a dodnes věnuje i soukromému podnikání. Je ženatý a má syna.

Mgr. Zdeněk Král

živnostník – textař, redaktor, korektor, překladatel

Narodil se v Českých Budějovicích v roce 1991. Vystudoval gymnázium s rozšířenou výukou hudby, poté mezinárodní obchod na FMV VŠE a amerikanistiku na FSV UK. Půl roku studoval ve Spojených státech terorismus, národní bezpečnost a systém trestního práva. V současnosti kromě podnikání pokračuje na FSV v doktorském studiu. Po maturitě se začal živit psaním a korekturami – nejdřív jako přivýdělek při studiu, od roku 2015 jako živnostník s vlastním týmem textařů. Zajišťuje tvorbu textů, překlady, korektury a editace pro několik českých a zahraničních firem. Mezi jeho záliby patří hudba, střelba, literatura, blogování a politika.

Julius Danyi

jednatel společnosti

Narodil se 1. 7. 1975. Studoval obor marketing na Soukromé střední škole odborné škole specializační v Chomutově. Pracoval na manažerských pozicích v oblastech obchodu a přípravy a realizace nových projektů, v současné době je oblastním bezpečnostním manažerem a jednatelem společnosti JR Metal s.r.o., které je spolumajitelem. Jeho předním osobním zájmem jsou bojové sporty. Je trenérem MMA Chomutov, aktivním střelcem, instruktorem combatsim.eu – ICS a milovníkem automobilových veteránů a motocyklů.

Ing. Karel Fiedler

živnostník

Narodil se v roce 1961. Vyrůstal v Opavě, kde vystudoval Mendelovo gymnázium. V Brně absolvoval Strojní fakultu VUT obor dopravní a manipulační technika. Od roku 1991 je živnostníkem. V sedmém volebním období (2013–2017) byl poslancem Sněmovny Parlamentu ČR, kde zastával pozici místopředsedy rozpočtového výboru a místopředsedy petičního výboru. Jeho dlouholetými koníčky jsou motorismus, motorsport a basketbal. Má dvě dospělé děti a v druhém manželství vychovává s manželkou jejího dospívajícího syna a společnou dceru.

Pin It on Pinterest

Share This