Jako rozvod s psychopatem

| 12. 2. 2019 | Článek

Brexit se blíží. Už 29. března 2019 uplynou dva roky od chvíle, kdy Spojené království oznámilo úmysl opustit Evropskou unii.

Brexitové tance mi připomínají rozvádění manželství, kde manžel je psychopatem. Téměř neustálá dominance ve stylu „Koukej dělat všechno, jak řeknu!” střídaná přidržováním manželky v nešťastném svazku. Buď citovým vydíráním ve stylu „Prosím, neodcházej! Vždyť nám spolu je moc dobře!” nebo vyhrožováním jako „Jestli odejdeš, budeš litovat. Víš přece, jak jsi beze mne neschopná! A já všem povím, jaká doopravdy jsi!“ Jistě jste také takové nešťastné páry už viděli nebo o nich slyšeli. Žena si rozvod často na poslední chvíli rozmyslí, protože má strach z manželova strašení a pomsty. Tím si ale podepisuje svůj ortel.

Vyvrcholením dominance v rozvodovém vyjednávání byl návrh brexitové dohody. Aby Spojené království nezískalo nezávislost pro svůj zahraniční obchod, aby nezískalo legislativní suverenitu a aby dál platilo. Jen by se neúčastnilo rozhodování.

Pokud by poslanci ve Westminsteru „dohodu“ schválili, Spojené království by sice formálně opustilo Evropskou unii, ale jen proto, aby se samo stalo kolonií. Ač tito poslanci mají své názory na Evropskou unii různé, rozhodně nejsou hloupí. Proto musela být dohoda tak silnou většinou zamítnuta. Theresa May si asi byla zamítnutím jistá už tehdy, když se „brexitová dohoda“ rýsovala při jednáních. Dostala za úkol to zkusit a splnila to. V následném hlasování o nedůvěře její vládě bez potíží odolala. Jak by ne, poslanci koaličních stran si jsou jistě vědomi úkolu, který mají splnit. Spojené království je sebevědomá země, žádná strachy se třesoucí troska. Nenechá se vystrašit.

Rozvod s psychopatem je nutné co nejdřív dokončit. Jinak se oběť úplně zničí.

Ing. Karel Zvára, Ph.D.

člen Strany nezávislosti České republiky

Naše nejnovější články

Chcete dostávat upozornění na naše nové články?

Pin It on Pinterest