Regulacemi k blahobytu nedojdeme

Regulacemi k blahobytu nedojdeme

Ve zpravodajství z Evropského parlamentu jsem se dočetl, že poslanci se na konci minulého týdne hromadně shodli na tom, že aktuální situace na kontinentu je – co se nerovností napříč unijními státy ale i jednotlivými regiony či občanskými skupinami týče – kritická.

číst více
Svět se vážně zbláznil

Svět se vážně zbláznil

Dánsko požaduje po Evropské unii, aby přišla s plánem, do kdy zakáže na svém území spalovací motory. Samotné Dánsko chce tento krok provést do roku 2030 a je podle něj nutné, aby existovala jednotná pravidla v celé EU.

číst více
Referendum prostě nebude

Referendum prostě nebude

Včera byly zveřejněny výsledky průzkumu agentury Median, který se týkal případného referenda o vystoupení z Evropské unie. Hlavním zjištěním tohoto průzkumu je, že 80 % dotazovaných se obává, že by se v kampani objevily dezinformace.

číst více
Povinná elektromobilita

Povinná elektromobilita

Právě v tuto chvíli přichází z Bruselu geniální plán, jak stagnující ekonomiky EU aspoň na chvíli oživit, aniž by se EU musela začít zásadněji zabývat konkurenceschopností vlastních výrobků a služeb na světových trzích. Přichází elektromobilita.

číst více
Kážou vodu. Pijí víno!

Kážou vodu. Pijí víno!

Klima teď hýbe světem. Do první linie boje o záchranu planety se postavila Evropská unie. Nová předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen přišla s plánem na dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050. Nechci teď rozebírat absurditu tohoto plánu. Spíše chci poukázat, jak se představitelé EU chovají, v rozporu s tím co prohlašují.

číst více

Pin It on Pinterest

Share This