Kam kráčíš, Unie?

Emanuel Macron se obrátil na občany unijních států s předvolební výzvou vyjadřující naléhavé obavy z konce integračního projektu. Zároveň prezentuje světlé zítřky unijního projektu, jak si je francouzská hlava státu představuje. Jeho text by měl být povinnou četbou voliče před tím, než se rozhodne vhodit hlas do volební urny.

číst více

Hysterie před volbami už začala

Lze očekávat výrazný nástup euroskeptiků v Itálii (Liga severu), Polsku (PiS), Francii (Národní fronta) i v dalších zemích. Euroskeptické strany mají velmi dobře našlápnuto ve Skandinávii, Rakousku a o úspěchu v Maďarsku snad není třeba pochybovat.

číst více

Rozhovor: František Matějka o Brexitu pro D-FENS

Lidé chtějí normálně žít. Chtějí pracovat, radovat se, cestovat. Firmy chtějí vyrábět a prodávat. Chtějí poskytovat služby. Nikdo normální si nechce dělat navzájem problémy. Jediní, kdo jsou na dně, jsou politici, kteří spojili svůj profit s novodobými budovatelskými pětiletkami za cizí peníze.

číst více

Otrávené dárky

Zaujala nás infografika, která vyšla v Hospodářských novinách. Fanoušci EU ji ihned začali sdílet do různých skupin na Facebooku. Mimo jiné přinesla termín „otrávené dárky“.

číst více

Euro není výhra: čísla a fakta

Jak se blíží volby do Evropského parlamentu, stále více se ozývá propaganda, jak je pro nás členství v EU výhodné, že se máme nejlépe v historii, že je EU nejrychleji rostoucí ekonomika světa a že by bylo dobré přijmout euro, abychom na tom byli ještě lépe.

číst více

Evropské dotace aneb Západní solidarita za české peníze

Již nějakou dobu marně přemýšlím, proč Německo stále více a více bohatne v unii, do které víc přispívá, než z ní čerpá, a proč je jedním ze zásadních argumentů zastánců našeho setrvání v EU právě ona kouzelná čistá pozice ČR vůči EU, tedy že naše země z EU více dostává, než do EU odvádí.

číst více

Pin It on Pinterest

Share This