eRouška v mém telefonu nebude

eRouška v mém telefonu nebude

Minule jsem se věnoval věcným chybám v tvrzeních podporujících důvěryhodnost eRoušky. Nyní jsem aplikaci a příslušnou Google-službu zběžně prostudoval a rozhodl se eRoušku nepoužívat. Vám ale možná vadit nebude.

číst více
Skoro jsem si nainstaloval eRoušku

Skoro jsem si nainstaloval eRoušku

Koronavirus může být nepříjemný. Nechci zbytečně riskovat zdraví své, ani jiných. Nejen z úst představitelů státu jsem zaslechl, že nová verze aplikace eRouška je už plně důvěryhodná. Že ji nelze využít k identifikaci člověka, který se setkal s nakaženou osobou. Tak jsem se rozhodl aplikaci eRouška trochu prozkoumat.

číst více
Je vystoupení z EU dětinské?

Je vystoupení z EU dětinské?

Polemika vyvolaná tezí Václava Klause mladšího o „dětinskosti vystoupení z EU“ je velmi užitečná. Vede nás k zamyšlení, jak by ta která partaj hrála s kartami, které ji voliči případně rozdají. Co od koho lze očekávat. Otázka, na kterou si laskavý čtenář a volič odpoví sám u volební urny.

číst více
Na hraně propasti

Na hraně propasti

Vývoj událostí na evropském jevišti vybízí k zásadní veřejné debatě, která se fakticky nekoná. Nezadržitelně se blížíme k průlomovému rozhodnutí, které nás pevněji připoutá k bruselskému kůlu. Demokratické rozhodování o našich osudech a zákonech, podle kterých žijeme, se nám ještě více vzdálí a dosáhnout nezávislosti České republiky bude náročnější než kdykoliv předtím.

číst více
Koněv: „Ondřeji, pojď ven…“

Koněv: „Ondřeji, pojď ven…“

Vnímat morální hodnoty, hodnoty obecně a dodržovat pravidla, by mělo být neměnnou normou chování každého z nás. K tomu určitě patří i schopnost postavit se za každé své rozhodnutí, byť špatné a dokázat se obhájit.

číst více

Pin It on Pinterest

Share This