
Aktuality z unijního legislativního chlívku – díl 2.
Humor byl odjakživa naší zbraní hromadného ničení diktatur všeho druhu, kdy bylo o nás bez nás rozhodováno daleko za našimi hranicemi. A je vcelku jedno, zda jsme se do takto nezáviděníhodné pozice dostali vojenskou porážkou, výměnou území, sňatkovou politikou nebo Mnichovskou či Lisabonskou smlouvou. V tomto seriálu budu vybírat perly z toho, co se urodilo v legislativě Evropské unie. A nehodlám na tom nechat jediného úředníka suchého. Jo a prosím bavte se, jako by to nebylo vše uplácané z našich peněz.
Perla 3.: Zvláštní kategorií je skupinový chlívák, neboli gruppen-chlívák, který zakazuje rybolov různých druhů ryb různým plavidlům plujícím pod různými vlajkami. Těchto nařízení je (prozatím) sedm a jedno z nich se jmenuje Nařízení Komise (EU) 2018/1680 ze dne 5. listopadu 2018, kterým se stanoví zákaz rybolovu platýse evropského v oblastech 7h, 7j a 7k plavidly plujícími pod vlajkou Belgie. Vzpomeňme smutnou scénu ze snímku Brexit, jak anglický rybář smutně stojí na břehu a ukazuje na kameru, že nemohou na moře a vydělávat na svá skromná živobytí, protože vyčerpali kvótu Evropské unie a v jejich vodách mohou lovit plavidla jiných států a jedno takové tam zrovna plulo. Proč si brát servítky, tohle je centrální plánování jako prase a likvidace drobných osudů, kde navíc jakákoliv ochrana ryb je druhořadá, protože jde v první řadě o byznys a jeho „spravedlivou distribuci“. Možná by někdo měl zakázat unijním úředníkům a politikům plout v práci za naše peníze pod vlajkou kokainu.
Perla 4.: Posledního dnešního chlíváka získává Rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1674 ze dne 23. října 2018, kterým se mění rozhodnutí Rady 2003/17/ES, pokud jde o rovnocennost přehlídek porostu prováděných v Brazilské federativní republice u množitelského porostu pro produkci osiva pícnin a množitelského porostu pro produkci osiva obilovin a rovnocennost osiva pícnin a osiva obilovin vyprodukovaných v Brazilské federativní republice a pokud jde o rovnocennost přehlídek porostu prováděných v Moldavské republice u množitelského porostu pro produkci osiva obilovin, množitelského porostu pro produkci osiva zeleniny a množitelského porostu pro produkci osiva olejnin a přadných rostlin a rovnocennost osiva obilovin, osiva zeleniny a osiva olejnin a přadných rostlin vyprodukovaných v Moldavské republice. Nezlobte se na mne, ale kdo do háje potřebuje regulovat množitelský porost v Brazílii za peníze unijních daňových poplatníků?? A v Moldávii. Úředníci, ano přesně. Protože až se zjistí, že toto opravdu nikdo nepotřebuje, Unie se rozpadne jako Potěmkinova vesnice v silnějším větru. Jenže do té doby strana určí, co potřebujeme a co ne. A co je umění. Estráda, pokud bude optimistická, proč ne? Hudba, proč ne? Ale aby nám kvarteto tvořili tři faráři a jeden konzervatorista buržoazního původu…
Děkuji za pozornost a zůstaňte naladěni na naší frekvenci do příštího vyhlašování unijních legislativních chlíváků. Přeji vám pevné nervy.
(zde najdete předchozí díl seriálu)

Mgr. Ondřej Pecák
člen předsednictva Strany nezávislosti České republiky
