Aktuality z unijního legislativního chlívku – díl 1.

| 22. 11. 2018 | Článek

Humor byl odjakživa naší zbraní hromadného ničení diktatur všeho druhu, kdy bylo o nás bez nás rozhodováno daleko za našimi hranicemi. A je vcelku jedno, zda jsme se do takto nezáviděníhodné pozice dostali vojenskou porážkou, výměnou území, sňatkovou politikou nebo Mnichovskou či Lisabonskou smlouvou. V tomto seriálu budu vybírat perly z toho, co se urodilo v legislativě Evropské unie. A nehodlám na tom nechat jediného úředníka suchého. Jo a prosím bavte se, jako by to nebylo vše uplácané z našich peněz.

Perla 1.: Co se vám vybaví, když se řekne šóčú? Jde o japonskou pálenku. Tedy byla to japonská pálenka do doby, než Japonsko začalo vyjednávat s Evropskou unií dohodu o ´volném´ obchodu. Protože unijní úředník nemá rád nic jako syrečky nebo šóčú, a protože ´volný´ obchod je v představě unijních úředníku tvrdě doregulované omezení všeho, znemožňující jakýkoliv volný obchod, představuji vám prvního aktuálního unijního legislativního chlíváka. Je jím Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2018/1670 ze dne 23. října 2018, kterým se mění nařízení (ES) č. 110/2008, pokud jde o jmenovitá množství pro účely uvádění jednou destilovaného šóčú vyráběného v periodicky pracujícím destilačním přístroji a lahvovaného v Japonsku na trh Unie. Ano, tak se ten paskvil popírající zdravý lidský rozum jmenuje a z tradičního japonského nápoje dělá jen další europivo, které bude splňovat představy unijních úředníků, nikoliv konzumentů. To je na kýbl studené vody a propláchnout celý Brusel.

Perla 2.: Druhého dnešního chlíváka získává Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/1671 ze dne 23. října 2018, kterým se mění nařízení (EU) 2017/825 za účelem zvýšení finančního krytí programu na podporu strukturálních reforem a přizpůsobení jeho obecného cíle. Omlouvám se, měl jsem předem doporučit vzít si Kinedryl, než jste to přečetli. Pokud vůbec. Tenhle název vyžadoval hodně úsilí pilných unijních úředníků a legislativců, protože jaký šikula zvládne takto bezpohlavně a bezbarvě pojmenovat situaci, že prostě nemáte prachy na postupující přeměnu států Unie do totalitní federace a potřebujete na to trochu přisypat? Peněz, ne kokainu. I když autor musel mít příšerně naváto. Nakonec jen 80 % naší české legislativy vzniká v Bruselu, a to je po čertech málo, pane správce, musíte se více snažit. No a zanedlouho, za našeho majoritního mlčení a smíření se s ránou do zátylku naší suverenity, to bude jako za starých časů Sovětského svazu na 105 % splněný plán! Paráda.

Děkuji za pozornost a zůstaňte naladěni na naší frekvenci do příštího vyhlašování unijních legislativních chlíváků. Přeji vám pevné nervy.

Mgr. Ondřej Pecák

člen předsednictva Strany nezávislosti České republiky

Naše nejnovější články

Chcete dostávat upozornění na naše nové články?

Pin It on Pinterest